BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie w Manhattanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską

Strona Główna / Archiwum / BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie w Manhattanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską

18 lipca 2022 r., godz. 18:00

Czujesz w sobie moralny niepokój? Zapraszamy Cię 18 lipca o godzinie 18:00 na Spotkanie w Manhattanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską, które poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Kulisy „Ucha Prezesa”, opowiedziane przez twórcę tego najpopularniejszego polskiego serialu internetowego, który obejrzały miliony ludzi, a kwestia, czy Adrian wejdzie, czy nie wejdzie do gabinetu Prezesa, tygodniami rozgrzewała ciekawość publiczności. A polski rząd (ten prawdziwy!) na konferencji prasowej „zajął stanowisko” w sprawie programu kabaretowego. Z pełną powagą…

Posłanka Krystyna Pawłowicz na swoim facebooku zamieściła taki wpis (fragment, pisownia oryginalna): „Pan Robert Górski opisał swe wulgarne wyobrażenie o mnie, skromnym pośle, emerycie, kobiecie w 8 odcinku swego „Ucha”. Wyobrażenie ukształtowane hejtami i bluzgami lewactwa. Jako odbiorca zapewne jedynie lewackich mediów, nie wie, że w rzeczywistości jestem bardzo ładna, bardzo miła dla miłych, życzliwa, łagodna i uśmiechnięta. Owszem, lubię sałatki, a pan Górski zapewne tłustą golonkę i zwyczajną z rożna plus ogórek kiszony. I ma do tego prawo, aby nie mlaskał”.

To był szał. Skąd to się wzięło. No i kto za tym stał i za to płacił…

Robert Górski – twórca kabaretowy, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu internetowym „Ucho Prezesa”.
Monika Sobień-Górska – dziennikarka, scenarzystka, twórczyni magazynu internetowego WeMen, w którym publikuje wywiady ze znanymi mężczyznami. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a także scenopisarstwo w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest autorką książek „Jak zostałem Prezesem” oraz „Wybrałem życie”,”Ukrainki Co myślą o Polakach u których pracują?”,”Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze”.

Źródło: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Partnerem spotkania oraz cyklu „Spotkanie w Manhattanie” jest Centrum Handlowe Manhattan.