Małżeństwo w Centrum Manhattan

Strona Główna / Archiwum / Małżeństwo w Centrum Manhattan

8 lutego 2020 r., godz. 10:00-19:00

Zapraszamy na dzień pełen miłości w GCH Manhattan. Podczas wydarzenia czeka nas wiele atrakcji, między innymi:

Ponadto:

 • Krótkie scenki z życia małżeńskiego w wykonaniu młodych aktorów „Egzamin aktorski – egzamin z życia w parze” – Performatywne czytanie dramatu „Słoneczna linia” Iwana Wyrypajewa – w wykonaniu słuchaczy SWA w Gdyni przy Teatrze Muzycznym – pedagog prowadzący Maciej Konopinskiski
 • Bachata dla małżeństw – pierwsze kroki
 • Niespodzianka w wykonaniu Artystów, którzy zagrają i zaśpiewają w koncercie Bo to jest miłość
 • Bezpłatne konsultacje ze specjalistami (psychoterapeutą, psychologiem, mediatorem)
 • Okazja do poćwiczenia pierwszej pomocy nie tylko na fantomie, ale także na mężu i żonie
 • Kurs pierwszej pomocy dla małżeństw prowadzony przez Ratowników medycznych Paramedico (obowiązują zapisy)
 • Specjalna oferta dla małżeństw w Starbucks Polska …i wiele innych atrakcji, o których będziemy Was informować w wydarzeniu.

Szczegółowy Program Manhattan

9:00 – sala warsztatowa 3p.

warsztat „UWAŻNOŚĆ w komunikacji i budowaniu relacji” – warsztat psychologiczny dla małżeństw

Celem warsztatu jest zatrzymanie małżonków w codziennym życiu, zabieganiu, wzięcie głębszego oddechu i spojrzenie na siebie z szeroko otwartymi oczami. Uważność w komunikacji jest wysiłkiem, celowym skierowaniem uwagi na to co dzieje się tu i teraz w/pomiędzy Ja i Ty oraz otoczeniu.

10:00

Krótkie scenki z życia małżeńskiego w wykonaniu młodych aktorów „ Egzamin aktorski – egzamin z życia w parze” – Performatywne czytanie dramatu: Słoneczna linia Iwana Wyrypajewa – w wykonaniu słuchaczy SWA w Gdyni przy Teatrze Muzycznym – pedagog prowadzący Maciej Konopinski

11:30-13:30

Biblioteka Spotkanie z prof. Lwem Starowiczem ‘Warto się starać dla miłości” w ramach akcji “Małżeństwo w centrum”. Rozmowę poprowadzi  Anna Oller.

Zbigniew Lew-Starowicz to jeden z najsłynniejszych polskich psychiatrów, jego specjalnością jest lecznie zaburzeń seksulanych. Ukończył w 1966 roku Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi aby potem w 1981 napisać pracę doktorską na temat seksuologii. Wydał wiele znaczących pozycji związanych z tematyką seksu m.in.: “Seks partnerski”, “Vademecum sztuki miłosnej” czy “Zarys seksuologii sądowej dla prawników”. Polski lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie.

12:00

Księżniczka Czardasza występ na scenie (flashmob)

13:45

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdańsku Grażyna Gorczyca opowie o swojej pracy oraz odpowie na pytania nurtujące osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński.

14:00-15:30

Chętnie nauczymy Cię jak efektywnie ratować ludzkie zdrowie i życie.  PARAMEDICO łączy w sobie pasjonatów, którzy wkładają całych siebie w to co robią. Zapewnia to wysoką jakość prowadzonych zajęć. Poza codzienną pracą w systemie państwowego ratownictwa medycznego mamy rodziny, hobby i prace dodatkowe, dzięki czemu doskonale wiemy z jakimi problemami na co dzień się borykacie. Zajęcia prowadzimy w zrozumiałym języku bez terminologii niezrozumiałej dla kogoś kto w szpitalu nie bywa na co dzień.

14:00-15:30 – sala warsztatowa 3p.

Paramedico  punkt informacyjno – promocyjne na holu w centrum Manhattan, będzie możliwość zmierzenia ciśnienia, poziomu cukru oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego doboru pomocy medycznej.14:00 – 15:30 szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej

14:00 i 15:00

Szkoła tańca Krok Po Kroku znajduje się w Wejherowie. Od 5 lat prowadzi zajęcia taneczne, rozpoczynając od zajęć taneczno-fitnessowych, po balet, taniec towarzyski, bachatę, salsę itd. Zajęcia bachaty w parach poprowadzi dla Państwa Natalia Król i Wojciech Den. Natalia Król to właścicielka szkoły, która tańczy od swoich najmłodszych lat. Ciągle się rozwija i uczy się nowych stylów. Uczestniczy w warsztatach i festiwalach tanecznych. Kocha taniec i energię którą może przekazać innym. Prowadzi zajęcia głównie dla kobiet i dzieci takie jak; sexy dance, bachata ladies styling, Dance fitness, zumba kids oraz bachata w parach z Wojtkiem Den. Obecnie sama przygotowuje się do turnieju tańca towarzyskiego. Wojciech Den – Najwyższy instruktor w Trójmieście. Od najmłodszych lat związany z tańcem i muzyką. Style, które między innymi tańczył to: Bachata, Urban Kiz, Kizomba, Zouk, Salsa, Dancehall. Aktualnie regularnie wyjeżdża na różne festiwale i warsztaty aby doskonalić swoje umiejętności. Na zajęciach regularnych skupia się głównie na technice w tańcu. Szkoła tańca Krok po Kroku

16:00 – sala warsztatowa 3p.

Warsztat : Małżeństwo jest podróżą, podróżuj pierwszą klasą

16:30-18:30

 • Zespół Trio Smile  „Miłość ci wszystko wybaczy” – lekki melodyjny jazz, przyjemna muzyka koktajlowa, lubiane standardy lat 20-50 w autorskich aranżacjach.
 • Idealny na koncerty, bankiety, eventy, romantyczne kolacje…
 • ”SMILE TRIO” to rodzinny zespół muzyczny, powstał w 2008 roku.
 • Działa przede wszystkim w województwie pomorskim, koncertuje również w całej Polsce i za granicą, m.in. w Chicago (USA), gdzie bardzo ciepło i serdecznie przyjmowany jest przez Polonię amerykańską i rodowitych Amerykanów.
 • WOKAL – Jagoda Wojciechowska – studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku (WydziałJazzu i Muzyki Estradowej), wyróżniona w Programie TVP „Szansa na sukces”, „Must be themusic” i „IDOL”. W 2017r. wydała swoją autorską debiutancką płytę „Samotność”.
 • PIANO – Dariusz Wojciechowski – kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (wydział instrumentalny i kompozycji), koncertował w Polsce i za granicą z różnymi zespołami, współpracował z teatrami i operami w Polsce. (Ostatnia kompozycja „Missa Brevis Votiva”)
 • FLET – Ilona Wojciechowska – współzałożycielka zespołu” Smile Trio”, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, założycielka Integracyjnego Studia Twórczego, współpracuje z różnymi zespołami i teatrami.

Stoisko Fundacji: Broszury GPS Małżeński, niespodzianki, bilety na koncert

Stoisko Paramedico

Stoisko dla dzieci – prace plastyczne Dobre Małżeństwo to…

Punkt Dobrych porad dla małżeństw

Wystawa fotografii  gdańskich małżeństw

Konsultacje z psychoterapeutami