Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej

Strona Główna / Archiwum / Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej

14-15 grudnia 2019 r.

„Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej” – premiera najnowszego albumu Macieja Kosycarza!

Zapraszamy na wyjątkową premierę i promocję albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej”.

Premiera albumu wraz z podpisami autorskimi Macieja Kosycarza i obecnością znamienitych gości już w najbliższy weekend – w sobotę i niedzielę 14-15 grudnia w godz. 12:00 – 17:00 na drugim piętrze Manhattanu!

O albumie:

„Marzy mi się album o Długiej i Długim Targu” te słowa, utrwalone w telewizyjnej relacji, powiedział w 2006 roku prezydent  Gdańska Paweł Adamowicz  podczas premiery pierwszego albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zwykłe zdjęcia”.

Czas jednak przyspieszył. Album powstał, prezydent jego nie zobaczy, ale gdańszczanie zobaczą nie tylko fotograficzną historię Drogi Królewskiej, ale również kilka ciekawych zdjęć swojego prezydenta.  W albumie są  nasze dwie reprezentacyjne ulice  od pierwszych lat powojennych do współczesnych. Droga Królewska w Gdańsku zwana też Traktem Królewskim, stanowiła najdłuższą oś urbanistyczną europejskiego średniowiecza. Ta najciekawsza dziś trasa zabytkowa w Gdańsku była i jest  miejscem parad, ważnych uroczystości a kiedyś  triumfalnych wjazdów królów polskich do miastaBiegnie od Bramy Wyżynne, prze Złotą Bramą ul. Długą i Długim Targiem do Zielonej Bramy.

W najnowszym albumie „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej” czytelnicy zobaczą nie tylko jak zmieniała się Droga Królewska, ale jak wyglądało nasze życie codzienne, komunikacja miejska, moda, sklepy, rozrywka i zabawa Przypomnimy sobie wydarzeniaznanych i nieznanych ludzi. Wizyty prezydentów i koronowanych głów czy pierwszej kobiety kosmonautki. Droga Królewska w albumie będzie niczym zwierciadło w którym zobaczymy jak zmieniała się Polska i Gdańsk przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Nie zabraknie też fotografii oddających urok tego miejsca oraz zdjęć Pawła Adamowicza. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami  to będzie kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas.  Bo taka jest właśnie magia fotografii.