Wyjątkowa Wystawa w Gdańskim Manhattanie! Poznajcie Elmera

Strona Główna / Archiwum / Wyjątkowa Wystawa w Gdańskim Manhattanie! Poznajcie Elmera

Kiedy? 4-12 września 2017 r.

Zapraszamy na wyjątkową wystawę „Słoń Elmer: taki sam jak inne, a jednak wyjątkowy”. Na poziomie -1 CH Manhattan w dniach 4-12 września powita Państwa wyjątkowa wystawa prac Dzieci – laureatów konkursu plastycznego „Słoń Elmer: taki sam jak inne, a jednak wyjątkowy”.

Mali artyści – przyjaciele Dzieci z Przedszkola nr 77 dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, przygotowały swoje wyobrażenia Słonia Elmera – symbolu Przedszkola i Przyjaciela Dzieci.

Kim jest Słoń Elmer?

Słoń Elmer, choć wygląda inaczej niż pozostałe słonie, jest przez nie akceptowany i lubiany. Elmer to słoń w kratkę, który pomimo swej odmienności, ma wielkie serce i zawsze służy każdemu dobrą radą. Głównym przesłaniem Elmera, tak jak zresztą Przedszkola nr 77, jest szacunek i tolerancja. Do wielu prac dołączone są oryginalne wypowiedzi dzieci na temat słonia, tak np.: „Może byśmy zrobili sobie taki dzień Elmera i wszyscy przebierzemy się w ubrania w kolorową kratkę, to byłby super dzień śmiechu”.

Wystawa zawiera prace dzieci z Gdańska, Rumii, Straszyna w wieku od 3 do 6 lat.

Wystawie towarzyszy sesja plakatowa przybliżająca trudy, ale i radości, które na co dzień towarzyszą pracy Przedszkola nr 77 w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy!