PROJEKT MANHATTAN – eksplozja sztuki

Strona Główna / Archiwum / PROJEKT MANHATTAN – eksplozja sztuki

29 czerwca – 6 września 2020 r.

LATO ZE SZTUKĄ NAD DACHAMI WRZESZCZA

Operowe koncerty, filmowe seanse, spotkania podróżnicze, warsztaty artystyczne, zabawy z mamą i tatą, potańcówki i chwile wyciszenia. PROJEKT MANHATTAN to nowa inicjatywa kulturalna w centrum Wrzeszcza. Idealny pomysł na najpiękniejsze lato w mieście!

  • KIEDY: 29.06-06.09.2020
  • GDZIE: Taras sztuki 4 piętro GCH Manhattan, Gdańsk Wrzeszcz, al. Grunwaldzka 82
  • WSTĘP WOLNY – organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia uczestników zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydent Miasta Gdańska

PONIEDZIAŁEK

Na poniedziałkowy Festiwal Gór i Podróży zaprasza Was Wojciech Heliński. Wojtek Heliński to nie tylko podróżnik, literat i człowiek animujący najważniejsze spotkania i festiwale podróżnicze, m.in. Festiwal Górski w Lądku Zdroju. Wojtek to też literat, poeta, estradowiec i awanturnik. Najważniejszą jego cechą jest jednak zdolność niezwykłej opowieści o pięknie podróży i marzeniach. Nie będzie to tylko odkrywanie nowych krain i lądów, ale także odkrywanie nowych ludzkich światów, ludzkiej duszy i wrażeń, jakie przynosi obcowanie z tym, co nowe i tajemnicze. Wystarczy przyjść, aby rozpocząć wspólną podróż.

Każdy Poniedziałek godz.: 19:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan

WTOREK

Kino pod niebem – kino bez biletu. To pomysł dla widzów spragnionych pięknego artystycznego kina. Obrazy Bertolucciego, Greenawaya, Gonzaleza, Bertolucciego czy Spike’a Lee to mieszanka kina europejskiego i hollywoodzkiego. Europejskie, a szczególnie kino włoskich mistrzów dostarczy Wam piękna w ogromnych dawkach,zaś to hollywoodzkie będzie często kontestować amerykańską fabrykę snów. Do kina zaproszą Janusz Gawrysiak i Wojtek Heliński.

Każdy Wtorek godz.: 19:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan

ŚRODA

Na cykl letnich koncertów zaprasza Jerzy Snakowski. Będzie to przyjemna, lekka dawka soft opery na dachu miasta. Opera wymaga też odpowiedniej oprawy. Mile będą widziane stroje wieczorowe, lampka prosecco lub innych operowych upojnych specjałów (Bellini lub Rossini) zabiorą nas cztery poziomy wyżej niż reszta świata. Na naszych wieczornych spotkaniach gościć będziemy różne składy. Anielski sopran z delikatną harfą (Anna Fabrello i Carlos Pena Montoya), trzy soprany i fortepian (zespół Bellcanti – Opera Girls), kwartet smyczkowy „Opera”. Szykujcie się Państwo na delikatne brzmienia, bez zbędnego patosu i przerostu. Na koniec każdego koncertu nie pozostawimy słuchaczy samych sobie. Wykonawców komentarzem i lekką konferansjerką wspomoże popularyzator opery Jerzy Snakowski.

Każda Środa godz.: 19:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan

CZWARTEK

Medytacyjne …. i relaksacyjne czwartki z Tymonem Tymańskim. Niewielu wie, że popularny muzyk pośród wielu wcieleń posiada wcielenie tybetańskiego mnicha. Tymon poprowadzi i nauczy Was pozycji medytacyjnych – siedzenia w pozycji Zen Soto. Joginka Greta Grygorowicz zaś nauczy was oddechu jogina – pranayamy. Wszystko tow towarzystwie muzyki duszy- dźwięku tybetańskich mis Magdy Pfeifer.

Każdy Czwartek godz.: 19:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan

PIĄTEK

Jedz pij i tańcz to piątkowy koktajl na który zaprasza Arkadiusz Mięczewski. Arek to DJ, król dobrej zabawy, dziecko muzycznej konsolety i tanecznego beat’u. Tylko tu na tarasie Manhattanu czeka na Was również trawiasty parkiet, na którym możecie tańczyć boso. Imprezę przyprawi nowy genialny barman restauracji Niebo i naprawdę niebiański kucharz. Piątkowy grill na świeżym powietrzu, dobry drink, świetny beat i perlisty śmiech dziewcząt jeszcze nikomu nie zaszkodziły! Barman z Nieba twierdzi nawet, że niejednemu wielokrotnie bardzo pomogły… a przecież barman jest jak matka… i czeka na Was w Niebie.

Każdy Piątek godz.: 19:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan

NIEDZIELA

Niedziela z Mamą, niedziela z Tatą. Plan jest prosty. Ma być dużo dobrej zabawy pod okiem artystów pedagogów z Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Warunek jest jeden. W zabawie biorą udział także mama i tata, dziadkowie lub po prostu dorośli, którzy z nami przyszli. Niedzielna zabawa pełna śmiechu i kreatywności będzie zabawą, podczas której dorośli mają dać swoim pociechom największy prezent: swój czas. Nie mamy wątpliwości, że będzie to niezapomniany czas. Co przygotował dla Was gospodarz tych niedziel Jakub Marcfeld?

  • ISTNY CYRK-szczudła dla wszystkich,
  • DMUCHAWCE-LATAWCE-robimy i puszczamy latawce,
  • TROCHĘ INNA PIASKOWNICA- zajęcia ceramiczne,
  • domowy teatr czy zrób swoja maskotkę

Każda Niedziela godz.: 15:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan