Nie siedź bezczynnie – dopinguj i pomagaj w CH Manhattan!

Strona Główna / Archiwum / Nie siedź bezczynnie – dopinguj i pomagaj w CH Manhattan!

Kiedy? 4 lutego 2017 r., godz. 9:00 – 21:00

W sobotę 4 lutego w Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan, pomorzanie ponownie pokażą jak zdrowo i aktywnie realizować szczytny cel. Przez cały dzień w Manhattanie pięcioosobowe drużyny biegowe będą rywalizować, aby uzbierać fundusze na pomoc dla Mateuszka.

KOMU POMAGAMY?

Niespełna 4 letni Mateuszek, mieszka z rodzicami „daleko od szosy” – we wsi Osiek (a właściwie: Karszanek) w województwie  pomorskim. Chłopiec ma od dwóch lat diagnozę: autyzm. Rodzice wożą Mateusza na zajęcia z psychologiem i logopedą do Starogardu, robią bardzo dużo, ale na pewno potrzeba jeszcze dużo różnych terapii. Zebrane pieniądze umożliwią pokrycie turnusów rehabilitacyjnych.

CHARYTATYWNA BITWA BIEGOWA – KIBICUJ I POMAGAJ!

To już czwarty sezon akcji „Pomorze Biega i Pomaga”, który rozpocznie od mocnego uderzenia – Charytatywnej Bitwy Biegowej. Przez cały dzień w GCH Manhattan rywalizować będą 24 pięcioosobowe drużyny biegowe. Każda drużyna będzie przemierzać dystans na bieżniach elektrycznych przez 100 minut. Wygra ta ekipa, która przebiegnie najwięcej kilometrów. W każdym zespole rywalizować będą minimum po dwie panie. Nagrody dla zawodników ufundował salon sportowy Sklep Biegowy, który mieści się w GCH Manhattan.

TY TAKŻE MOŻESZ POMÓC!

Każdy kto w sobotę odwiedzi CH Manhattan będzie zachęcany do kibicowania wyjątkowym zawodnikom. Organizatorzy zachęcają do przybycia, szczególnie, że wszystkim przyświeca jeden wspólny cel – pomoc Mateuszkowi. Poszczególne bitwy biegowe odbędą się w godzinach 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 oraz 19:00, ale warto przybyć do Manhattanu aby skorzystać z szeregu dodatkowych atrakcji. Dodatkowo, na miejscu odwiedzjący będą mogli przyłączyć się do zbierania funduszy. Do nabycia będą profesjonalne koszulki do biegania, z których sprzedaży cały dochód przekazany zostanie na pokrycie kosztów turnusów rehabilitacyjnych.

POMORZE BIEGA I POMAGA

Początki akcji  „Pomorze Biega” sięgają 2013 roku. Inicjatywa zapoczątkowana przez Radio Gdańsk zyskała ogromne zainteresowanie. Do promocji biegania i zdrowego wypoczynku, dołączyła wartość charytatywna – każdego roku akcji, zbierane są fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla potrzebujących dzieci. Akcja z roku na rok zyskuje szersze grono uczestników, dowodząc, że mieszkańcy Pomorza potrafią doskonale łączyć dbanie o zdrowie i kondycję własnych serc, jednocześnie otwierając je szeroko na potrzeby tych, których doświadczył los.