Skonsultuj z Farmaceutą – cukrzyca

Strona Główna / Archiwum / Skonsultuj z Farmaceutą – cukrzyca

30 listopada 2019 r., godz. 10:00-16:00

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec dwukrotnemu zwiększeniu.

„Skonsultuj z Farmaceutą” to ogólnopolska akcja edukacyjna, podczas której specjalnie przygotowani wolontariusze wykonywać będą podstawowe badania medyczne. Akcja ma za zadanie zwrócenie uwagi na chorobę cywilizacyjną, jaką jest cukrzyca. W 11 największych miastach Polski, przy specjalnych stanowiskach, studenci i magistrzy farmacji przeprowadzą analizę otrzymanych wyników.

Zdrowy tryb życia, prawidłowe odżywianie i wysiłek fizyczny są podstawowymi czynnikami, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego. Podczas akcji nasi wolontariusze będą podpowiadać jak skutecznie wdrożyć zdrowe nawyki do naszego życia. Przyjdź i przekonaj się sam, jakie to proste.

Weź udział w „Skonsultuj z Farmaceutą” i zadbaj o siebie oraz bliskich. Odpowiednio wcześnie wykryta cukrzyca daje szansę na praktycznie całkowite zminimalizowanie symptomów choroby dzięki odpowiedniej terapii.

Dla zainteresowanych oferujemy:

  • pomiar stężenia glukozy we krwi
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi
  • pomiar zawartości tkanki tłuszczowej
  • analizę składu ciała
  • porady farmaceutów

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Polskie apteki odwiedza średnio 2 miliony pacjentów dziennie. Każdego dnia magistrowie farmacji nie tylko wydają leki, ale również udzielają porad. To ogromna i odpowiedzialna rola w procesie edukacji i profilaktyki zdrowotnej.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30 listopada.

Naszych wolontariuszy spotkacie na terenie Gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan, w godzinach od 10.00 do 16.00.

Weź udział w „Skonsultuj z Farmaceutą” i zadbaj o zdrowie swoje oraz bliskich.