Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca w GCH Manhattan

Strona Główna / Archiwum / Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca w GCH Manhattan

17 listopada 2018 r., godz. 10:00-16:00

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec dwukrotnemu zwiększeniu.

„Skonsultuj z Farmaceutą” to ogólnopolska akcja, podczas której specjalnie przygotowani wolontariusze wykonywać będą podstawowe badania medyczne. W 9 największych miastach Polski, przy specjalnych stanowiskach, studenci i magistrzy farmacji przeprowadzą analizę otrzymanych wyników.

Dlaczego warto się badać? Podstawowy pomiar glikemii stanowi wstępną diagnozę stanu zdrowia i jego założeniem jest identyfikacja cukrzycy. Samo badanie trwa kilka minut – to dużo mniej niż spotkanie z przyjaciółmi czy rozmowa telefoniczna z rodziną mieszkającą w innym mieście.

Czy to nie takie chwile upiększają nasze życie? Weź udział w „Skonsultuj z Farmaceutą” i zadbaj o siebie oraz bliskich. Odpowiednio wcześnie wykryta cukrzyca daje szansę na praktycznie całkowite zminimalizowanie symptomów choroby dzięki odpowiedniej terapii.

Dla zainteresowanych oferujemy:

  • pomiar i instruktaż pomiaru glukozy we krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
  • pomiar wilgotności naskórka,
  • analizę składu ciała,
  • porady farmaceutów.

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Polskie apteki odwiedza średnio 2 miliony pacjentów dziennie. Każdego dnia magistrowie farmacji nie tylko wydają leki ale również udzielają porad. To ogromna i odpowiedzialna rola w procesie edukacji i profilaktyki zdrowotnej.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę, 17 listopada. Naszych wolontariuszy spotkacie na terenie GCH Manhattan w godzinach 10:00-16:00.

Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest Grupa opieka.farm