Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie tętnicze

Strona Główna / Archiwum / Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie tętnicze

23 marca 2019 r., godz. 10:00-16:00

Nadciśnienie tętnicze jest przewlekłą chorobą, której najważniejszą cechą jest stale lub okresowo podwyższona wartość ciśnienia tętniczego (skurczowego lub rozkurczowego). Na nadciśnienie tętnicze może chorować nawet co trzeci dorosły Polak. Niestety ponad połowa chorych nie jest świadoma swojej choroby lub ją bagatelizuje.

„Skonsultuj z Farmaceutą” to ogólnopolska akcja, podczas której specjalnie przygotowani wolontariusze wykonywać będą podstawowe badania medyczne. W 10 największych miastach Polski, przy specjalnych stanowiskach, studenci i magistrzy farmacji przeprowadzą analizę otrzymanych wyników. Przed Nami wiosenna edycja akcji, podczas której skupimy się właśnie na nadciśnieniu tętniczym.

Dla zainteresowanych oferujemy:

  • pomiar glukozy we krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
  • pomiar zawartości tkanki tłuszczowej,
  • analizę składu ciała,
  • porady farmaceutów i dietetyków.

Celem opieki farmaceutycznej przy nadciśnieniu tętniczym jest bowiem nie tylko kontrola prawidłowej farmakoterapii ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Polskie apteki odwiedza średnio 2 miliony pacjentów dziennie. Każdego dnia magistrowie farmacji nie tylko wydają leki ale również udzielają porad. To ogromna i odpowiedzialna rola w procesie edukacji i profilaktyki zdrowotnej.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 marca. Naszych wolontariuszy spotkacie na terenie GCH Manhattan, w godzinach 10:00-16:00.

Weź udział w „Skonsultuj z Farmaceutą” i zadbaj o zdrowie swoje oraz bliskich.