Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską i promocję jej najnowszej książki „Jak przejąć kontrolę nad światem 2”.
Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18:00 na Tarasie Sztuki Niebo Bistro & Bar, 4 piętro GCH Manhattan (al. Grunwaldzka 82 Gdańsk-Wrzeszcz). Ponieważ liczba osób na spotkaniu jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze przybycie, by zająć miejsce.
Rozmowę poprowadzi Jakub Knera.
O książce:
Peryferie Hawany, trzewia Szanghaju i mikrokosmos lokalnego oddziału Poczty Polskiej. Apetyt na miłość, COVID-19 i hot@16challenge. Zapiski z gwałtownie przekształcającego się świata. Zarówno z tego wielkiego, jak i ze wszechświatów małych, rzadko zauważanych.
JPKNŚ 2 to drugi tom głośnych tekstów Doroty Masłowskiej, które na przestrzeni lat wyewoluowały w stronę autorskiego gatunku z pogranicza eseju, stand-upu i pamiętnika. Wyczulona na język ulicy i mediów Dorota Masłowska obiektem refleksji czyni (nie)ważne i potoczne: urząd pocztowy, kurs szycia, podróż, stypendium pisarskie, obyczaje pandemiczne. Poddaje analizie rozmaite detale i sfery naszej codzienności, tworząc oryginalny zapis współczesnej obyczajowości, jednocześnie zabawny i bolesny.
Książka ukazuje się w unikalnej oprawie graficznej autorstwa Macieja Chorążego.
Podczas spotkania będzie można zakupić książki pisarki.
O Autorce:
Dorota Masłowska – ur. 1983, pisarka, autorka sztuk teatralnych, felietonistka. Zadebiutowała w 2002 powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, wydany dwa lata później „Paw królowej” przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 ukazała się jej trzecia powieść „Kochanie, zabiłam nasze koty”. W 2018 roku Masłowska powróciła poematem „Inni ludzie”.
W 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. „Dusza światowa”, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka „Jak zostałam wiedźmą”, zaś w 2015, 2017 i 2020 roku ukazały się trzy zbiory jej felietonów, kolejno „Więcej niż możesz zjeść”, „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu” oraz „Jak przejąć kontrolę nad światem 2”.
Jej dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę „Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury.
W 2014 roku pod pseudonimem Mister D ukazała się jej płyta „Społeczeństwo jest niemiłe”.
Źródło opisu: Wydawnictwo Literackie
Współorganizatorem spotkania jest Projekt Manhattan – Eksplozja Sztuki.
Partnerzy: GCH Manhattan, NIEBO bistro&bar, Teatr ZNAK i Gdańska Szkoła Artystyczna.
Księgarnia Koliber