Świąteczny Festyn Autorów Wybrzeża

Strona Główna / Archiwum / Świąteczny Festyn Autorów Wybrzeża

8-9 grudnia 2023 r., godz. 10:00-19:00

Świąteczny Festyn Autorów Wybrzeża, impreza promująca twórczość wybrzeżowych autorów, będzie miała w grudniu swoją drugą odsłonę. Po raz pierwszy impreza odbyła się w ubiegłym roku w Centrum Handlowym Manhattan, tam też powinni kierować kroki wszyscy, którzy mają nadzieję na atrakcyjny prezent pod choinkę, książkę z autografem autora.

Sprzedaż książek w specjalnie zaaranżowanym stoisku na parterze Manhattanu będzie prowadzona w piątek 8 grudnia i sobotę 9 grudnia, w godzinach 10:00-19:00. Zarówno w jednym, jak drugim dniu pojawią się autorzy, by spotkać się z czytelnikami swoich książek. Będzie można z nimi porozmawiać i uzyskać autograf na kartach książki.

W piątek 8 grudnia o godzinie 13:00 na czytelników będzie czekał Stanisław Danielewicz, o godzinie 15:00 Marcin Jacobson, zaś o godzinie 17 Stefan Chwin i Krystyna Lars.

W sobotę 9 grudnia o godzinie 11 – Eva Kovjak, o godz. 13:00 – Robert Tracz, zaś o godz. 15:00 – Agnieszka Pruska.

 

Kilka słów o autorach:

  • Stefan Chwin jest literaturoznawcą, autorem esejów i powieści, wielokrotnie nagradzanym, zaś jego dzieła (w tym najbardziej znana powieść „Haneman”) tłumaczone są na wiele obcych języków. Należy do najchętniej czytanych polskich pisarzy. W ostatnich latach wydał: „Zwodnicze piękno – esej autobiograficzny” (2016), „Srebrzysko – powieść dla dorosłych” (2016), „Opowiadania dla Krystyny” (2018), „Oddać życie za Polskę.  Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wieku” (2021).
  • Stanisław Danielewicz od lat opisuje w swoich książkach historię trójmiejskiej muzyki „niepoważnej”. W stoisku Festynu będzie miała premierę  jego nowa książka, „Big-beatowy atak. Lata 60 w Trójmieście”. Będzie też dostępna, wcześniej napisana wspólnie z Marcinem Jacobsonem, „Rockowisko Trójmiasta. Lata 70”. W ub. roku Danielewicz zadebiutował powieścią z gatunku historii alternatywnej „Political fiction”, w dwóch tomach: tom I „Romans ahistoryczny”, tom II „Romans i zdrada”.
  • Marcin Jacobson jest nie tylko współautorem „Rockowiska Trójmiasta”, lecz autorem książki o niezapomnianym pierwszym koncercie grupy Rolling Stones w Polsce. Na Festynie zaprezentuje również zaprojektowaną przez siebie i brawurowo zrealizowaną serię płytową „Swingujące Trójmiasto”.
  • Eva Kovjak – prowadzi fanpage poświęcony tematyce kobiecej. Inspiruje, motywuje, dzieli się doświadczeniami. Odważna, aktywna na wielu płaszczyznach. Autorka powieści „Na imię jej siła”.
  • Krystyna Lars to poetka i wydawca od lat obecna w trójmiejskim środowisku literackim. W ostatnich latach wydała zbiory wierszy: „Zaprosimy do nieba cały świat” (2013),  „Proste wiersze o szczęściu” (2015), „Światło w Zatoce. Wiersze gdańskie” (2021).
  • Agnieszka Pruska – powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w kryminałach policyjnych, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru. Zadebiutowała „Literatem”, który zapoczątkował najsłynniejszą jej serię „Komisarz Barnaba Uszkier”. Od tego czasu wydała wiele powieści, w tym cykl komedii kryminalnych o przygodach dwóch nauczycielek oraz powieści detektywistyczne dla dzieci. „Ślady zostają” to najnowszy tom mrocznej tetralogii „Szajba”, opowiadającej o śledztwach gdańskiej policjantki Sary Lipner.
  • Robert Tracz – plastyk, literat, publicysta. Autor m.in. powieści „Pacykarz z Udorpia” (II nagroda „Costerina 2017”) oraz opowiadania „Tryptyk gdański” (I nagroda „Gdańsk – Miasto od nowa” 2015). Ponadto jest autorem dwóch zbiorów opowiadań wędkarskich: „Spowiedź kardynała” i „Śpiew Srebrnej Strugi” oraz dwóch książek dla dzieci: „Wiersze na dobranoc” i „Kosmiczna podróż”.