Biblioteka Manhattan

Kontakt

Poziom: 2
Telefon: +48 58 50 00 081
Internet: www.wbpg.org.pl/biblioteka_manhattan
e-mail: bibliotekamanhattan@wbpg.org.pl

Otwarte

pon-so: 09:00 – 21:00
nie: nieczynne

Biblioteka Manhattan to jedno z podstawowych miejsc promocji czytelnictwa i kultury czytania w Trójmieście. Bogaty program edukacyjny, warsztaty i spotkania o różnorodnej tematyce, to tylko niektóre formy prowadzonej przez nas działalności. To także idealne miejsce do organizacji dużych wydarzeń festiwalowych, np. „Bałtyckiego Festiwalu Komiksowego” i „Sztuki Czytania”.

Biblioteka Manhattan, oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych pełni również rolę mediateki.

Księgozbiór naszej biblioteki tworzą książki dla dorosłych czytelników oraz dla dzieci i młodzieży. Ponadto posiadamy bogate zbiory komiksowe, kolekcję audioboków, płyty muzyczne oraz filmy.

W placówce oprócz wypożyczalni znajduje się Czytelnia oraz stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Czytelnicy mogą skorzystać z sieci wi-fi, drukarki i ksero. Biblioteka wyposażona jest także w konsole do gier oraz instrumenty muzyczne: gitarę, perkusję i pianino elektroniczne.

Prowadzimy szeroką działalność kulturalną i edukacyjną – zapraszamy do śledzenia aktualności i zapoznanie się z ofertą dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych czytelników.