Złota Era Hollywood – kolekcja Solar F/W 2017/18

Strona Główna / Nowości / Złota Era Hollywood – kolekcja Solar F/W 2017/18

Amerykańskie kino – niezmiennie fascynuje i inspiruje. Najpiękniejsze kreacje ze srebrnego ekranu, z czasem pojawiają się na wybiegach u znanych projektantów. W sezonie F/W 2017/18 polska marka Solar zabiera nas w podróż do Złotej Ery Hollywood – fabryki snów i zapierających dech w piersiach kostiumów.

W sezonie F/W 2017/18 projektanci marki Solar postawili na inspirację podróżami, tymi międzykontynentalnymi oraz w czasie. Tym razem, za sprawą kreacji, przenosimy się do Złotej Ery Hollywood. Tamtejsza klasa, elegancja i piękno dziś wydają się być bajką! Nic więc dziwnego, że w czasie Świąt, Sylwestra lub Karnawału coraz chętniej sięgamy po stroje nawiązujące do poprzedniej epoki. Błysk cekinów i koralikowych haftów na sukienkach inspirowanych latami 20. z pewnością sprawdzi się na uroczystej świątecznej kolacji lub podczas szalonej Sylwestrowej Nocy. Wśród oferty marki Solar znajdziemy kilka propozycji, które doskonale oddadzą klimat przyjęć w stylu Wielkiego Gatsbiego. Połączenie błyszczącej sukienki i etoli z eko futerka sprawi, że poczujemy się niczym bohaterki ekranizacji książki Fitzgeralda.

Nieco prostsze w kroju sukienki z kolekcji marki Solar nawiązują do stonowanego charakteru lat 40. Rita Hayworth z pewnością pokochałaby prostą „małą czarną” zmysłowo odsłaniającą ramiona. Natomiast piękna Vivien Leigh doskonale wyglądałaby, również w czarnej, zdobionej falbaną sukience polskiej marki. Niezależnie od dekady, która wybierzemy, w każdej ze stylizacji Solar poczujemy się jak gwiazdy srebrnego ekranu. Wszechobecny aksamit nadaje geometrycznym w kroju sukienkom miękkości i odświętnego charakteru.

Mówiąc o legendach kina i ich stylu nie można zapomnieć o Marilyn Monroe. Co prawda jej kariera przypada na końcówkę Złotej Ery Hollywood, jednak była na tyle spektakularna by stać się ikoną mody i symbolem tamtych lat. Inspiracją dla marki Solar były jej… usta. Motyw ust aktorki odnajdziemy w postaci broszki i jako print na koszuli.

Inspiracja Hollywood sprawi, że świąteczna stylizacja będzie niezwykle spektakularna!