GCH Manhattan strategicznym partnerem gdańskich hokeistów

Strona Główna / Wydarzenia / GCH Manhattan strategicznym partnerem gdańskich hokeistów

Na dzień przed inauguracją sezonu hokejowego w Olivii Gdańskie Centrum Handlowe MANHATTAN zostało strategicznym partnerem Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. Dzięki temu realizacja celów, o których mówiono przed startem Polskiej Hokej Ligi będzie jeszcze bardziej realna.

Gdańskie Centrum Handlowe MANHATTAN należy do pierwszych nowoczesnych galerii handlowych w Trójmieście. Otwarty w 2004 popularny „MANHATTAN” jest modnym miejscem nie tylko handlowo-usługowym, ale również otwartym na kulturę i sport. Dzięki położeniu w ścisłym centrum Wrzeszcza Manhattan jest codziennie odwiedzany przez kilkanaście tysięcy osób, które mogą skorzystać także z oferty dla osób aktywnych dzięki takim markom jak: Worldbox, Sklep Biegowy, Sklep Koszykarza, Tiger Gym czy Centrum Piłkarskie R-Gol.

– Jesteśmy dumni z dołączenia do grona partnerów młodego klubu, który kontynuuje gdańskie tradycje hokejowe. Zaangażowaliśmy się we wsparcie hokeistów, przede wszystkim przez wzgląd na wyjątkową gdańską publiczność, która swoim oddaniem i wspaniałym dopingiem wielokrotnie potwierdziła, że odbudowa gdańskiego hokeja prowadzona przez prawdziwych pasjonatów ma sens i szansę powodzenia. Na co dzień stanowimy integralną część lokalnej społeczności i zaangażowanie we wsparcie zespołu występującego pod szyldem MH Automatyka Gdańsk jest tego kolejnym dowodem. Od lat aktywnie wspieramy rozmaite inicjatywy sportowe w Gdańsku, co jest spójne z profilem Centrum Manhattan i naszymi unikatowymi markami związanymi ze sportem i aktywnym trybem życia. Cieszę się, że jeszcze przed inauguracją sezonu hokejowego w Gdańsku dołączyliśmy jako sponsor strategiczny do grona przyjaciół gdańskiego hokeja – podsumowuje Łukasz Tomczak, dyrektor zarządzający GCH MANHATTAN.

– Z każdym kolejnym partnerem biznesowym wspierającym nasz klub realizacja celu, którym w tym sezonie pozostaje awans do play-off, staje się coraz bardziej realna. Oczywiście nasi partnerzy nie chwycą sami za kije hokejowe, ale w ramach swoich możliwości mogą pomóc stworzyć nam warunki organizacyjne, które pozwolą hokeistom skupić się na grze i wygrywaniu kolejnych spotkań. Widzimy, że wraz z coraz lepszymi występami rośnie również frekwencja na trybunach czy zainteresowanie mediów. To z kolei przekłada się na coraz większy krąg firm zainteresowanych wejściem do naszego Klubu Biznesu. Cieszę się, że tym razem dołączyło do tego grona Centrum MANHATTAN, bo to marka rozpoznawalna dla każdego mieszkańca Gdańska i wielu Pomorzan, dla których gramy w Hali Olivia – podkreśla Bartosz Purzyński, prezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014.

Pomorski Klub Hokejowy 2014 SA to całkowicie nowa jakość w polskim hokeju. Kontynuujemy gdańskie tradycje hokejowe, a nasi hokeiści na lodowej tafli występują pod szyldem „MH Automatyka Gdańsk”.

W premierowym sezonie w Polskiej Hokej Lidze drużyna osiągnęła cel minimum i utrzymała się w PHL. Decydujące mecze przeciwko zespołowi Nesty Mires Toruń w Hali Olivia oglądało ponad 3000 kibiców. Średnia widzów na naszych domowych meczach w trakcie całego sezonu wyniosła ponad 1000 osób na mecz i uplasowała klub na drugim miejscu wśród wszystkich polskich zespołów hokejowych.

Misją klubu jest rozwój hokeja na lodzie w województwie pomorskim poprzez kreowanie wzorców do naśladowania, systematyczne umożliwianie gry w zespole MH Automatyka Gdańsk młodym zdolnym zawodnikom oraz tworzenie zaangażowanej społeczności dzięki dostarczaniu najwyższej jakości rozrywki przy okazji meczów hokejowych. W sezonie 2015/2016 występująca pod szyldem klubu drużyna juniorów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Więcej informacji na stronie: www.pkh2014.pl