Wystawa rzeźby grupy mistrzowskiej GSA

Strona Główna / Wydarzenia / Wystawa rzeźby grupy mistrzowskiej GSA

Otwarcie wystawy: 12 maja 2018 r., godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy na otwartą wystawę Grupy Mistrzowskiej Gdańskiej Szkoły Artystycznej prowadzonej przez Czesław Podleśny. Wystawa, odbędzie się w GCH Manhattan na poziomie II. nieopodal wejścia do szkoły.

Autorzy prac:

Anna Chmielewska Wilska
Od siedmiu lat związana z Gdańską Szkołą Artystyczną. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w pracowni Pawła Karczewskiego. Obecnie pracuje w pracowni Agnieszki Gewartowskiej. Mistrzem ceramiki i rzeźby jest Czesław Podleśny. Jej prace brały udział w wystawach w Delikatesach Sztuki, WL 4 oraz Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Ewelina Krajewska
Zajmuje się ceramiką od 5 lat. Początkowo była to fascynacja formą użytkową.
Od 2 lat próbuje swoich sił w rzeźbie.
Lubi eksperymentować i bawić się różnymi formami.
Ciągle poszukuje nowych inspiracji.

Piotr Michalski
Ceramiką zajmuje się od pół roku. Jest więc to początek drogi pełnej eksperymentów.
Twórczość ta stanowi dla niego odskocznię od aktywności zawodowej.
Inspirują go proste formy, często zbliżone do sztuki prymitywnej.

Justyna Wilczyńska Wylamowska
Nazywam się Justyna Wylamowska. Szeroko pojęta sztuka zawsze była mi bardzo bliska. Natomiast sama ceramika jest moją wielką pasją od ostatnich 5 lat. Ogromny wpływ na moją artystyczną wyobraźnie zawsze miały podróże, to z nich czerpię , to one są dla mnie inspiracją. Postrzegam sztukę poprzez pryzmat różnorodności świata , jego wielowymiarowości. Niezwykłe piękno natury, bogactwo światowych kultur powstałych na przestrzeni dziejów, jest dla mnie silnym bodźcem do tworzenia moich własnych prac. W chwili obecnej w sposób szczególny koncentruje się na sztuce starożytnej, chcąc być może nadać jej nowoczesny wymiar. W swoich pracach staram się połączyć wszystko to, co jest mi w jakiś sposób bliskie, stosując wiele różnych technik ceramicznych.

Magdalena Orłowska.
Mam ogromną przyjemność brać udział w zajęciach prowadzonych w Gdańskiej Szkole Artystycznej pod kierunkiem Rzeźbiarza Artysty Czesława Podleśnego. Podczas zajęć mamy okazję rozbudzić własną pomysłowość i wyobraźnię. Inspiracją dla mojej pracy jest lepienie naczyń różnymi technikami, stare listowniki i szkatułki. Prace wykonuję w całości ręcznie, ale również dodaję elementy toczone na kole. Wiele radości sprawia mi eksperymentowanie podczas szkliwienia i nakładanie różnych rodzajów angob i szkliw, ponowne przecieranie prac i nakładanie szkliwa. Dzbany, dzbanki, kubki w różnych kolorach o odcieniach o nietypowych , niepowtarzalnych kształtach to do tej pory ulubiony temat moich ceramicznych zainteresowań.

Grzegorz Pawełczak
Sztuka jest moją pasją i od kilku lat doskonalę swoje umiejętności
malarskie i rysunkowe w pracowni Agnieszki Gewartowskiej. Ta wystawa jest moim debiutem w dziedzinie ceramiki. Prezentowane prace powstały na zajęciach w pracowni Czesława Podleśnego. Są one próbą interpretacji dysonansu/konfliktu pomiędzy kreowaną przez człowieka technologią a siłami natury, na których ta technologia w swojej istocie bazuje i z którymi w dłuższej perspektywie przegrywa.

Katarzyna Wolska
Pochodzi z Gdańska i tu też mieszka. Na co dzień pracuje w firmie brokerskiej (ubezpieczeniowej) rozliczając polisy. Edukację artystyczną rozpoczęła w 2009 roku w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Malarstwo studiowała pod kierunkiem Jagody Modrakowskiej, Pawła Karczewskiego, Marzeny Gawrysiak, Adriany Majdzińskiej i Agnieszki Gewartowskiej; wiedzę o grafice i ikonopisaniu zawdzięcza Wojtkowi Koniuszkowi a o ceramice Marzenie Gawrysiak i Czesławowi Podleśnemu.
Tytuł artysty plastyka otrzymała w 2016 r. zdając pomyślnie egzamin w ZPAP w Gdańsku.
Inspiruje ją codzienność przepleciona światem wymyślonym, fantastycznym i baśniowym.
Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w GSA, STBU, Warzywniaku, podczas Nocy Muzeów w Manhattanie, w Dworku Sierakowskich, BWA.
Wśród otrzymanych nagród i wyróżnień znajdują się:
– wyróżnienia GSA „Rewolwer sztuki“,
– wyróżnienie w konkursie Wiersz+ w Dworku Sierakowskich „W hołdzie Powstańcom Warszawy – w 70. rocznicę 1944–2014“ (obraz „Chrystus Powstania“),
– nagroda specjalna w konkursie Wiersz+ w Dworku Sierakowskich „Malujemy Gałczyńskiego“ do wiersza pt. „Złota kąpiel“ (pastele) od dyrektora muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu Wojciecha Kassa
wyróżnienie wystawą pokonkursową w Dworku Sierakowskich Wiersz+obraz „Malujemy wiersze „sokołów”

Joanna Jadczak-Wodzinowska
Joanna Jadczak-Wodzinowska- mgr pedagogiki specjalnej, dr językoznawstwa, absolwentka Gdańskiej Szkoły Artystycznej, w styczniu 2017 przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Zajmuje się ceramiką (od 2008 roku), a także malarstwem i grafiką.
W twórczości inspiruje mnie natura, piękno ukryte w szczególe, ale również kultura i jej transformacje, a także człowiek- wyrastający w jakiejś kulturze, ale podlegający wpływowi natury. Część z moich prac to hybrydy- łączące elementy ludzkie z elementami świata przyrody, funkcjonujące na pograniczu świata realnego i fantastycznego. Czasami łączę ceramikę z innymi materiałami-np. metalem lub drewnem- ich ciekawa forma bywa inspiracją niektórych rzeźb. Lubię wypały dymne i wypały Raku, które są mało przewidywalne, towarzyszy im zawsze element ryzyka, zaskoczenia, co powoduje, że prace są unikatowe, niepowtarzalne.