Gdańska Szkoła Artystyczna – sala taneczna

Kontakt

Poziom: 3
Telefon: +48 58 71 28 641, +48 603 613 583
Internet: www.gsa.net.pl
e-mail: biuro@gsa.net.pl

Otwarte

pon-so: 09:00 – 21:00
nie: 10:00 – 20:00

Gdańska Szkoła Artystyczna wyrosła z środowiska artystów i pedagogów skupionych wokół gdańskiego teatru ZNAK. W 2008 roku rozpoczęliśmy swoją działalność w GCH Manhattan. GSA to jedyna w Polsce szkoła otwarta na ludzi w każdym wieku oraz edukująca praktycznie we wszystkich kierunkach artystycznych. Prowadzimy zajęcia z: aksometrii, teatru, tańca, tańca jazzowego, rysunku, ceramiki, fotografii, rzeźby, akrobatyki, śpiewu, przygotowujemy do egzaminów wstępnych na ASP i politechnikę.

Po co Ci sztuka?

A gdybym na początku swojej drogi zawodowej za równowartość składki emerytalnej kupował co miesiąc niedrogi obraz młodego, obiecującego malarza? Po 40 latach jako emeryt miałbym kolekcję liczącą prawie pół tysiąca dzieł. Siłą rzeczy będzie wśród nich jakiś młody Picasso, Warhol czy Sasnal. Ile warta będzie ta kolekcja? Zapytajcie tych, którzy dziś mają takie kolekcje. Ja tego wyliczyć nie potrafię, ale wiem na pewno, że zbieranie tych dzieł uczyniłoby moje życie o wiele piękniejszym.” Janusz Gawrysiak

Teatr ZNAK

Scena prezentuje osiągnięcia aktorskie, wokalne i taneczne uczestników zajęć Gdańskiej Szkoły Artystycznej, ich spektakle, a także spektakle Teatru Znak, jak i pracujących gościnnie grup aktorskich. Jest też międzynarodowa, ponieważ na scenie Znaku grać będzie rosyjski teatr Dell w ramach polsko-rosyjskiego projektu sceny słowiańskiej.

Scena teatralna mieści się na 2. piętrze Manhattanu, posiada foyer i kameralną salę na 60 miejsc. W tygodniu pracują tam cztery grupy Gdańskiej Szkoły Artystycznej.