Aktualności

Strona Główna / Aktualności
Spotkanie autorskie z Joanną Brezą

Spotkanie autorskie z Joanną Brezą

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Brezą do Biblioteki Manhattan 25 stycznia o godzinie 17:30.

„Moja Wróblewskiego” to debiutancki zbiór opowiadań Joanny Brezy oraz druga książka z Serii Wydawniczej WiMBP w Gdańsku. Tworzą ją krótkie teksty, których głównym bohaterem jest mała uliczka w pobliżu Politechniki Gdańskiej, po obu stronach zabudowana szeregowymi domkami z czerwonej cegły. Autorka wspomina swój mały świat z dzieciństwa i lat młodzieńczych w Gdańsku-Wrzeszczu.

Kalendarz handlu niedzielnego w roku 2022

Kalendarz handlu niedzielnego w roku 2022

Szanowni Państwo,

Poniżej podajemy plan pracy w dni świąteczne na rok 2022 oraz wykaz niedziel handlowych.

Kolorem czerwonym zaznaczone są dni, kiedy GCH Manhattan jest nieczynny oraz kolorem zielonym NIEDZIELE HANDLOWE, kiedy GCH Manhattan będzie czynny w godzinach 10:00-20:00.

Gdański Koncert Kolęd

Gdański Koncert Kolęd

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Gdańskim Konkursie Kolęd organizowanym przez Gdańską Szkołę Artystyczną. Będziemy występować w różnych kategoriach, na scenie zaśpiewają zarówno dzieci, młodzież, dorośli oraz całe rodziny!

Święta z Gwiazdami – wyjątkowy koncert

Święta z Gwiazdami – wyjątkowy koncert

Zapraszamy na wyjątkowy świąteczny koncert gwiazd w Manhattanie!

Nie można tego przegapić! Niedziela 12 grudnia, godz. 17:00!

Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Figura, który uświetni zakupowy czas w towarzystwie wybitnych muzyków – Tomasza Glanca i Anthony'ego Floyda.

To będzie coś specjalnego!

Święta z Klasą w Manhattanie!

Święta z Klasą w Manhattanie!

W tym roku Święta spędzamy z klasą! Nie zabraknie warsztatów dla dzieci, spektakli teatralnych oraz wyjątkowych świątecznych koncertów ze wspaniałymi gośćmi. Zobaczcie sami!

Premiera najnowszego albumu Fot. Kosycarz już w sobotę!

Premiera najnowszego albumu Fot. Kosycarz już w sobotę!

Co do za Święta bez premiery albumu Fot. Kosycarz…? Macieja Kosycarza wprawdzie pożegnaliśmy w ubiegłym roku, ale pamięć jego przetrwa wiecznie….także zamknięta w jego twórczości.

Tym samym, serdecznie zapraszamy na premierę albumu z serii "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zdjęcia" już w sobotę 4 grudnia na godz. 12:00.

Tym razem, poznamy miejsca, ludzie, życie, codzienne, fotograficzne wspomnienia w albumie o powojennej historii Brzeźna, Nowego Portu, Letnicy, Młynisk, Przeróbki, Górek Zachodnich i Wyspy Sobieszewskiej.

Premierę uświetnią zaproszeni Goście wieloletni przyjaciele domu Kosycarzów i bohaterowie niejednego zdjęcia serii.

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2021 czas zacząć!

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2021 czas zacząć!

Już w piątek i sobotę w Manhattanie nie lada gratka dla fanów komiksów i literatury! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Manhattan mają ogromny zaszczyt zaprosić na kolejną edycję Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK 2021.
Edycja 2021 to mnóstwo atrakcji, imprez, spotkań z Mistrzami oraz oczywiście ...coroczna giełda komiksów. Sprawdźcie koniecznie cały program i nie zapomnijcie o Giełdzie Komiksów w sobotę – wystawców znajdziecie na całej przestrzeni Manhattanu.
UWAGA! UWAGA! GDAK 2021 to także szansa na … moc komiksowych nagród!
Zapraszamy na otwarty quiz wiedzy o komiksie! W sobotę o 12:00 startujemy na scenie na parterze! Zapraszamy wszystkich miłośników komiksów do wspólnej zabawy i emocji rywalizacji! Przygotowaliśmy mnóstwo komiksowych nagród!

GREEN CELL – nowy salon już wkrótce

GREEN CELL – nowy salon już wkrótce

Potrzebujesz energii? Już w sobotę 25 września otwieramy nowy salon marki Green Cell!
Green Cell to polska firma technologiczna, która przyczynia się do rozwoju świata zrównoważonej energii. Ofertę marki tworzą akcesoria do urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych - baterie, akumulatory, zasilacze, ładowarki oraz kable - a to wszystko w konkurencyjnych cenach i najwyższej jakości.

Psi Patrol w Manhattanie!

Psi Patrol w Manhattanie!

Fani Psiego Patrolu – zbiórka w Manhattanie!
W sobotę 11 września Manhattan opanują bohaterowie ukochanej przez Dzieciaki bajki „Psi Patrol”.
Czeka na Was mnóstwo atrakcji i moc świetnej zabawy, m.in.:
- psotny tor przeszkód,
- labirynt Chase’a,
- recykling pod okiem Rocky’ego
i przede wszystkim – ONI – przebojowe pieski! Przyjadą i będą w pełni do Waszej dyspozycji!

Każdy miłośnik Psiego Patrolu otrzyma upominki, filmowe gadżety, a dodatkowo, będzie mógł wygrawerować imię pieska (lub każde inne) na specjalnych psich patrolowych zawieszkach.

To będzie wspaniały dzień pełen konkursów, pomalowanych buziek, zdjęć i wielu innych atrakcji – musisz tam być!

Wielkie otwarcie salonu Sinsay już 2 września

Wielkie otwarcie salonu Sinsay już 2 września

Już w najbliższy czwartek (2 września) powitamy w Manhattanie dwupoziomowy salon Sinsay! Będzie się działo na otwarciu, a to nie będzie tylko jeden dzień!

Atrakcje otwarciowe przedłużymy do soboty 4 września. Tego dnia w rytmie muzyki od świetnych DJów czekać będą także wyjątkowe promocje. Szczególnie polecamy się tym, którzy lubią wcześnie wstać – od godz. 9:00 do 11:00 na cały towar dodatkowe -20% zniżki.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą dlaczego warto, wskazujemy, że Sinsay to nie tylko ubrania. W naszym sklepie znajdziecie także elementy wyposażenia wnętrz i cała masę świetnych dodatków. Jesień zapowiada się odlotowo-Sinsay’owo!