Aktualności

Strona Główna / Aktualności
BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie w Manhattanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie w Manhattanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską

Czujesz w sobie moralny niepokój? Zapraszamy Cię 18 lipca o godzinie 18:00 na Spotkanie w Manhattanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską, które poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Kulisy „Ucha Prezesa”, opowiedziane przez twórcę tego najpopularniejszego polskiego serialu internetowego, który obejrzały miliony ludzi, a kwestia, czy Adrian wejdzie, czy nie wejdzie do gabinetu Prezesa, tygodniami rozgrzewała ciekawość publiczności. A polski rząd (ten prawdziwy!) na konferencji prasowej „zajął stanowisko” w sprawie programu kabaretowego. Z pełną powagą…

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie z Tymonem Tymańskim

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie z Tymonem Tymańskim

Chcemy się z Wami podzielić naszą radością z powodu „trójmiejskich” nominacji do Nagrody Literackiej Nike 2022. Trzymamy mocno kciuki za Tymona Tymańskiego, a Was zapraszamy na spotkanie z autorem nominowanej powieści „Sclavus” do Biblioteki Manhattan we wtorek 12.07.2022 r na godzinę 18:00. Rozmowę z artystą poprowadzi dziennikarz muzyczny Bartosz Cieślak.

BIBLIOTEKA MANHATTAN: w podróży… – wakacje

BIBLIOTEKA MANHATTAN: w podróży… – wakacje

Od 5 lipca zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na wakacyjne podróże z książką. Literatura, plastyka i zabawa to gwarancja dobrego wypoczynku.

Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-11:30 (z przerwą od 25 lipca do 12 sierpnia).

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść w wybrane dni. Zajęcia nie są przeznaczone dla grup zorganizowanych.

Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim

Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim

Zapraszamy 28 czerwca o godzinie 18:00 na Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim – aktorem teatralnym i filmowym, obecnie jednym z najbardziej popularnych i docenianych w kraju. Dziesiątki odegranych przez niego ról przeszły już do historii polskiej kinematografii. Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie ze Stanisławem Danielewiczem

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie ze Stanisławem Danielewiczem

Zapraszamy na promocję książki "Political fiction". Stanisław Danielewicz przybrał dla swej powieści formę fikcji politycznej z atrakcyjnym wątkiem romansowym. Opowieść zaczyna się od nocy z 17 na 18 września 1939 roku. Rozkaz naczelnego wodza"Z Sowietami nie walczyć" zostaje sfałszowany przez najpopularniejszego przedwojennego polskiego pisarza Tadeusza Dołęgę-Mostowicza, który ogłasza plan wojny psychologicznej i propagandowej z bolszewikami. Na tym tle rozgrywa się dramat rozłąki i poszukiwań dwojga zakochanych. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

Otwarcie SKy Court 2

Otwarcie SKy Court 2

SKy Court powraca!!!Po wielu miesiącach przerwy, ponownie otwieramy boisko na dachu GCH Manhattan. Odświeżone SKy Court będzie dla Was dostępne już od 14.06.2022.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, które rozpoczniemy od wręczenia nagród najlepszym zawodnikom za kończący się sezon Trójmiejskiej Ligi Koszykówki.
Na zakończenie specjalnie dla Was wystąpi GRUBY MIELZKY!
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, na bieżąco będziemy Was informować o kolejnych niespodziankach, widzimy się już 14.06!

Ruszaj w lato

Ruszaj w lato

Ruszaj w lato! Coraz większymi krokami zbliżają się utęsknione wakacje - spędź je aktywnie! W Manhattanie znajdziesz unikalne sklepy z ofertą skierowaną zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych miłośników sportu. Ale to nie wszystko. Dowiedz się więcej!

Warsztaty storytellingu z elementami bajkoterapii

Warsztaty storytellingu z elementami bajkoterapii

Warsztaty storytellingu z elementami bajkoterapii - jak opowiadać historie dzieciom

Jak tworzyć i opowiadać historie, bajki dzieciom - warsztaty dla rodziców, dziadków i opiekunów dzieci. W programie: Jak przyciągać uwagę dzieci do opowiadanych historii. Jakich słów używać do "malowania obrazów" słowami. Jak oswajać dzieci z ich lękami opowiadając historie o innych. Jak tworzyć fabułę, bohatera, akcję i kończyć opowiadania. Dlaczego warto opowiadać. Zajęcia poprowadzi Adam Zajchowski.

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mellerem, który napisał swój pierwszy thriller. Książka „Czerwona ziemia” będzie dostępna w księgarniach od 1 czerwca, a jej autora będziemy gościć 8 czerwca o godzinie 18:00 w Bibliotece Manhattan. Według Mellera „to powieść sensacyjno-przygodowa o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna. Ale też opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce”.

Promocja książki „Zgubnik pomorski. Część II – Kociewie, Żuławy, Powiśle”

Promocja książki „Zgubnik pomorski. Część II – Kociewie, Żuławy, Powiśle”

Magdalena Świerczyńska-Dolot i Tatiana Slowi, autorki "Zgubnika pomorskiego", tym razem na spotkaniu będą zapraszać nas do „zgubienia się” nie na popularnych, słynących z wielu atrakcji Kaszubach, ale na Kociewiu i Żuławach. A jest tu tyle do odkrycia! Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

W przewodniku znajdziemy urokliwe miasteczka, mury zamków, katedr i dworów, a do tego zielone parki i piękne trasy rowerowe wijące się wśród kociewskich jezior. W przewodniku tym znajdziemy zarówno zachętę do odwiedzenia: krzyżackiego zamku w Malborku (chyba najbardziej znanego w Polsce), świata Słowian w grodzisku w Owidzu, ale też do poznania pomniejszych atrakcji zlokalizowanych w Sztumie, Kwidzynie, Mokrym Dworze czy Bolesławowie…

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

BIBLIOTEKA MANHATTAN: spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Zapraszamy 2 czerwca na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim przy okazji premiery jego najnowszej książki „Chodź ze mną”. Rozmowę zaczniemy o godzinie 18:00 w Bibliotece Manhattan.

Łukasz Orbitowski (ur 1977). Dorastał w Krakowie, potem włóczył się po świecie, w wieku dojrzałym wrócił do rodzinnego miasta. Autor powieści "Kult" i "Inna dusza", nagrodzony Zajdlem i Paszportem Polityki. Słucha metalu, podnosi ciężary. Bywa czarnym coachem i bawi ludzi.